The George Tooke Shield have selected an open men's, under 18's and ladies league tag representative sides to take on Woodbridge Cup this Saturday 14 May at Canowindra.
The GTS rep sides will be looking to make it two from two after taking out both the open men's and LLT rep games respectively last year.
The GTS Ladies League Tag side defeated Woodbridge Cup 48-10 at McLean Oval last year, and the GTS Men's side came from behind to claim a 24-22 victory over the Woodbridge Cup representative side in Harden.
All matches will be played at Canowindra with the under 18's kicking-off at 12:20pm, the LLT at 1:40pm, and the open men's headlining the rep fixture at 3pm.
Under 18's
1. Sean Ward
2. Jack Glover
3. Malachi Murray
4. Will Fahey
5. Brody Clarke
6. Cameron Herd
7. Nick Loutit
8. Matt Lang
9. Mason Kearney
10. Jay Mugridge
11. Leith Wilson
12. Steele Rudd
13. Cooper Cross (C)
14. Josh Flick
15. Blake Mccarten
16. Jack Ruskin
17. Jaiden Duncan
18. Thomas Edwards
Coach - Ray Kearney
Ladies League Tag Squad
Jayde Della - Crookwell She Devils
Georgia Noack - Crookwell She Devils
Georgia Smith - Harden Hawkettes
Claire Smith - Harden Hawkettes
Grace Smith - Harden Hawkettes
Madison Douglas - Harden Hawkettes
Abbey Grant - Harden Hawkettes
Mary Lou Minehan - Harden Hawkettes
Emma James - Harden Hawkettes (C)
Maddison Gillies - Cootamundra Bulldogs
Hayley Kemp - North Canberra Bears
Madeline Withers - North Canberra Bears
Amie Dekantiou - North Canberra Bears
McKella Pye - Boorowa Roverettes
Grace Banker - Boorowa Roverettes
Tegan Pateman - Bungendore Tigerettes
Coach - Jason Pollard
Open Men's
1. Jordyn Ballard - Cootamundra Bulldogs
2. Austin Power - Harden Hawks
3. Michael Gordon - Bungendore Tigers
4. Christopher Thorley - North Canberra Bears
5. Zac Patterson - Boorowa Rovers
6. Zach Smith (c) - North Canberra Bears
7. Carl Johnson - Bungendore Tigers
8. Haydn Cowled - Cootamundra Bulldogs
9. Tyler Keller - Crookwell Green Devils
10. Brad Laurent - Bungendore Tigers
11. James Croydon - Binalong Brahmans
12. BJ Sione - North Canberra Bears
13. Christopher Maher - Cootamundra Bulldogs
More:
https://www.raiders.com.au/news/2022/05/10/george-tooke-shield-rep-squads-announced/